اسپیس ایکس به تلفن های هوشمند امکان اتصال مستقیم به استارلینک را می دهد

starlink-mylimuuاستارلینک

مای لیمو-استارلینک یک سرویس اینترنتی مبتنی بر ماهواره است که توسط اسپیس ایکس توسعه یافته و هدف آن ارائه دسترسی به اینترنت پرسرعت به مناطق دورافتاده و محروم است. 

به گزارش mylimuu، این شبکه از مجموعه ای از ماهواره های کوچک و در مدار پایین زمین تشکیل شده است که با هم کار می کنند تا دسترسی به اینترنت با پهنای باند بالا را فراهم کنند.

 از سپتامبر 2022، این مجموعه از بیش از 3000 ماهواره تشکیل شده است که در مجموع نزدیک به 12000 ماهواره را مستقر می کند. این سرویس تا ژوئن 2022 بیش از 500 هزار مشترک دارد، اما ایلان ماسک رویاهای بیشتری در سر دارد.

ظاهرا اسپیس ایکس در حال کار بر روی این امکان است که کاربران بتوانند تلفن های هوشمند خود را مستقیماً به شبکه استارلینک متصل کنند.

برای استفاده از استارلینک اسپیس ایکس ، کاربر باید تجهیزات خاصی مانند آنتن و گیرنده داشته باشد. با این حال، اسپیس ایکس در حال کار بر روی نوعی فناوری است که به کاربران اجازه می دهد تلفن های هوشمند خود را مستقیماً به شبکه استارلینک متصل کنند و نیازی به تجهیزات تخصصی نداشته باشند. با این کار دسترسی کاربران به اینترنت پرسرعت از فضا و استفاده از قابلیت های استارلینک آسان تر می شود.

اسپیس ایکس درخواستی را به کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) برای تجهیز برخی از ماهواره های نسل دوم استارلینک خود به سخت افزار “مستقیم به سلول” ارسال کرده است. این ویژگی به کاربران امکان می دهد تلفن های هوشمند خود را مستقیماً به شبکه استارلینک متصل کنند و دسترسی به اینترنت پرسرعت از فضا را برای آنها فراهم کند.

اسپیس ایکس در حال حاضر 3500 ماهواره استارلینک نسل اول را به فضا پرتاب کرده است و مجوز FCC را برای پرتاب 7500 ماهواره “Gen2” دیگر قبل از پایان دهه دریافت کرده است. با سخت افزار جدید “مستقیم به سلول”، این شرکت امیدوار است خدمات صوتی، پیام رسانی و وبگردی اولیه را با حداکثر سرعت تا 18.3 مگابیت در ثانیه در لینک پایین به کاربران ارائه دهد.

این اپلیکیشن گامی کلیدی به سوی هدف اسپیس ایکس برای ارائه خدمات برای گوشی های هوشمند از طریق T-Mobile است. در ماه آگوست، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد این دو شبکه داده را در تلاش برای از بین بردن مناطق مرده تلفن همراه در ایالات متحده به هم متصل کند.

شرکت‌های دیگری مانند AST SpaceMobile مستقر در تگزاس نیز در حال کار بر روی ارائه خدمات پهنای باند تلفن همراه مبتنی بر فضا هستند. با این حال، مجموعه بزرگ ماهواره‌های اسپیس ایکس و مشارکت آن با T-Mobile به آن مزیت قابل توجهی در رقابت برای ارائه دسترسی مطمئن به اینترنت از فضا می‌دهد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اسپیس ایکس می تواند تا سال 2024 پوشش “کامل و مداوم” گوشی های هوشمند را با 2000 ماهواره مجهز Gen2 ارائه دهد.

پیام بگذارید