3 روش رایگان برای کپی کردن متن PDF قفل شده

pdf_mylimuu

mylimuu- امروزه به دلیل قفل گذاری بر روی اکثر فایل های PDF دیگر نمی توان مثل قبل محتوای آنها را آزادانه کپی کرد. نویسنده این فایل ها گاه به دلایلی همچون حفظ مالکیت معنوی و جلوگیری از کپی بی سابقه اسناد اقدام به قفل گذاری بر روی این فایل ها می نماید. همچنین برخی نرم افزارهای محبوب PDF مانند Adobe Acrobat نیز با ارائه تدابیر امنیتی مختلف مانند دو نوع رمز عبور امنیتی از کپی کردن متون فایل های PDF جلوگیری می کنند. خوشبختانه چندین روش وجود دارد که امکان کپی کردن محتوا از فایل های PDF را در اختیار کاربران قرار می دهد. در این مطلب قصد داریم سه مورد از آنها را با یکدیگر بررسی کنیم.

نرم افزار PDNob

اپلیکیشن PDNob برای دو سیستم عامل ویندوز و مک ارائه می شود. کافی است PDNob Image Translator را دانلود و بر روی سیستم خود نصب نمایید. این برنامه از 8 زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند. PDNob یک برنامه جدید برای تشخیص و استخراج متن ها از روی عکس با استفاده از تکنولوژی OCR می باشد.  برای عکس گرفتن از متن مورد نظر در ویندوز از میانبر LeftCTRL+LeftALT+Z و در مک از میانبر Command+1 استفاده کنید. می توانید بخشی از تصویر مورد نظر خود را که قصد استخراج متن آن را دارید با استفاده از این نرم افزار انتخاب و در نهایت متن را به عنوان خروجی دریافت کنید. به طور مشابه، می توانید متن موجود در یک فایل PDF قفل شده را نیز به همین روش کپی نمایید.

       1- روی نماد برنامه کلیک کنید. برای افزودن بیش از یک تصویر به برنامه، گزینه Import Images را انتخاب کنید. این بخش از فایل های PDF نیز پشتیبانی می کند. همچنین می توانید روی نماد برنامه کلیک کرده و Batch OCR را انتخاب کنید. پس از آن، بسته به سیستم عامل خود می توانید از میانبر مورد نظر برای عکس گرفتن از متن استفاده کنید.

       2- پس از تشخیص تصویر، متن انتخابی را در سمت راست برنامه مشاهده خواهید کرد. محتوای OCR از ویرایش و کپی پشتیبانی می کند و می توانید نتیجه آن را در قالب txt، doc یا Docx ذخیره کنید.

        3- در نهایت می توانید روی نماد Translate کلیک کنید. با این کار متن مورد نظر وارد گوگل ترنسلیت خواهد شد.

گوگل کروم

با استفاده از گول کروم نیز می توانید متن یک PDF محافظت شده را کپی نمایید. نحوه استفاده از این نرم افزار نسبت به PDNob ساده تر است.

      1- ابتدا PDF قفل شده را به داخل کروم بکشید و یا بر روی فایل مورد نظر راست کلیک کرده و Open with و سپس Google Chrome را انتخاب کنید.

       2- روی نماد Print ، Change و سپس Save as PDF کلیک نمایید. اکنون به محض انتخاب PDF فایل شما به جای چاپ بصورت PDF ذخیره خواهد شد.

       3- روی Save کلیک کرده و یک پوشه برای ذخیره فایل خود انتخاب کنید. می توانید نام دیگری نیز برای آن انتخاب نمایید.

        4- اکنون فایل PDF جدید را باز کنید. فایل جدید بدون قفل خواهد بود و می توانید متن آن را به راحتی کپی کنید.

گوگل درایو

می توانید به جای مرورگر وب، از Google Drive برای استخراج متن از فایل PDF قفل شده استفاده نمایید.

       1- فایل PDF مورد نظر را در Google Drive خود آپلود کنید.

       2- بر روی فایل آپلود شده در گوگل درایو راست کلیک کرده و Open With و سپس Google Docs را انتخاب نمایید. 

       3- پس از باز شدن فایل مورد نظر در Google Docs می توانید متن موردنظر خود را کپی کرده و در سند دیگری قرار دهید.

پیام بگذارید