گوگل امسال هم از گفتن دروغ اول آوریل انصراف داد
آخرین مطالب
news
اپل

mylimuu | مای لیمو تکنولوژی روز دنیا

news
اپل

mylimuu | مای لیمو تکنولوژی روز دنیا

گوگل برای دومین سال پیاپی قصدی برای دروغ اول آوریل ندارد. این شرکت بررگ رسما این موضوع را اعلام کرده و گفته است هیچ برنامه‌ای برای شرکت در دروغ اول آوریل که در کشور ما با نام دروغ سیزده معروف است ندارد.

گوگل به دلیل این که افراد زیادی در سراسر جهان درگیر بیماری کویید-19 هستند و خانواده‌های زیادی داغ‌دار شده اند قصد دارد برای دومین سال پیاپی شوخی‌هایی که به دروغ اول آوریل معروف هستند را متوقف کند. گوگل در سال گذشته نیز به همین دلیل این سنت قدیمی را متوقف کرد.

گوگل در بیانیه‌ای رسمی که در وب‌سایت ورج منتشر شده اعلام کرده: «در سال 2020 میلادی، ما به احترام تمام کسانی که با ویروس کویید-19 مبارزه می‌کنند سنت قدیمی خود در گوگل که جشن گرفتن دروغ اول آوریل است را متوقف کردیم و این کار را در سال 2021 میلادی نیز تکرار خواهیم کرد.»

 

تاریخچه دروغ اول آوریل

روز اول ماه آوریل در هر سال میلادی با عنوان روز April Fools شناخته می‌شود. در این روز مرسوم است که بسیاری از مردم و حتی شرکت‌های بزرگی مانند گوگل دروغ‌هایی را به عنوان شوخی گفته یا منتشر می‌کنند. در این روز معمولا اولین کسی که تا ظهر و یا شب واقعیت را افشا کند و یا دروغ را باور کند به عنوان احمق آوریل (April Fool) شناخته می‌شود.

دروغ اول آپریل چندین قرن سابقه دارد و گفته می‌شود اولین بار پس از تغییر تاریخ سال نو میلادی توسط شارل نهم در سال 1564 میلادی مرسوم شد. پس از تغییر تاریخ سال نوی میلادی، تعدادی از مردم همچنان سال نو را در روز اول ماه آوریل جشن می‌گرفتند که به آن‌ها احمق‌های ماه آوریل گفته می‌شد.

 تبلیغات