قابلیت دوئت تیک تاک با نام Reels Remix به اینستاگرام اضافه شد
آخرین مطالب
news
اپل

mylimuu | مای لیمو تکنولوژی روز دنیا

news
اپل

mylimuu | مای لیمو تکنولوژی روز دنیا

تیک تاک یکی از بزرگ‌ترین پدیده‌ها بین شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر بوده که برنامه‌های زیادی مانند یوتیوب، اینستاگرام و اسنپ‌چت تلاش کردند با اضافه کردن برخی ویژگی‌ها، تعدادی از قابلیت‌های تیک تاک را به پلتفرم خود بیاوردند. اینستاگرام حالا نسخه مشابه یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های تیک تاک یعنی دوئت را به برنامه خود اضافه کرده است. این قابلیت که ریمیکس | Remix نام دارد به کاربران اجازه می‌دهد Reelهای خود را با Reel دیگر کاربران ترکیب کنند.

قابلیت Remix اینستاگرام مدتی در حالت بتا قرار داشت و بالاخره برای کاربران به صورت پایدار عرضه شده است. ریمیکس که نسخه اینستاگرامی دوئت محسوب می‌شود از طریق گزینه Share و سپس زدن روی گزینه Remix this Reel قابل دسترسی است و سپس تنها کاری که باید انجام دهید ضبظ ویدئو است.

اضافه شدن قابلیت Reels تنها تقلید اینستاگرام از تیک تاک نبود و این شبکه اجتماعی برنامه‌هایی برای تغییر سیستم پیمایش استوری‌ها به تقلید از تیک تاک دارد.

 

ویدئوهای تیک تاک پلتفرم‌های رقیب را تسخیر کرده‌اند

قابلیت Reels اینستاگرام از زمان عرضه شباهت بسیار زیادی به تیک تاک داشت اما با تمام تلاش‌های اینستاگرام نتوانست جایگزین تیک تاک شود. با این که هنوز هم کاربران ویدئوهای تیک تاک را در بخش Reels بارگزاری می‌کنند اما در زمان شروع فعالیت این قابلیت بیشتر ویدئوهای این بخش در تیک تاک ساخته شده و یا منتشر شده بودند.

اضافه شدن این قابلیت جدید می‌تواند تولیدکنندگان محتوای تصویری را به فعالیت بیشتر در بخش Reels ترغیب کند. چندی پیش نیز اینستاگرام الگوریتم نمایش ویدئوهای Reels را به کاربران تغییر داد و ویدئوهایی که واترمارک تیک تاک را داشتند کمتر به کاربران نمایش می‌داد.

یوتیوب نیز که قابلیت Shorts را برای رقابت با تیک تاک معرفی کرد پر از ویدئوهایی با واترمارک تیک تاک شده و بسیاری از ویدئوهای وایرال تیک تاک در بخش Shorts یوتیوب بازنشر می‌شوند.تبلیغات