ویژگی‌های آیفون 13 اپل فاش شد؛ بریدگی کوچک‌تر، بازگشت حسگر تاچ آی‌دی
آخرین مطالب
news
اپل

mylimuu | مای لیمو تکنولوژی روز دنیا

news
اپل

mylimuu | مای لیمو تکنولوژی روز دنیا

به‌تازگی کانال یوتیوب EverythingApplePro‌ با همکاری مکس واینباخ ویدئویی را منتشر کرده که ویژگی‌های آیفون 13 را فاش می‌کند.

ویژگی‌های آیفون 13 اپل

گفته می‌شود امسال آیفون‌های جدید اپل کماکان با بریدگی صفحه‌نمایش موسوم به ناچ عرضه می‌شوند اما خوشبختانه این‌بار بریدگی کوچک‌تر شده است. به این ترتیب کماکان قابلیت تشخیص چهره فیس آی‌دی پابرجاست.


برآمدگی دوربین در پشت گوشی هم کماکان وجود دارد اما اپل موفق شده ضخامت این برجستگی را کمتر کند. گفته می‌شود قابلیت لرزش‌گیر تصویر هم بهبود خواهد یافت و ویژگی جدیدی اضافه شده که باعث می‌شود سوژه در مرکز تصویر قرار بگیرد.

اپل ظاهراً تلاش زیادی هم کرده تا از اطلاعات حاصل از سنسور LiDAR در نسخه پرو برای بهبود تصاویر پرتره استفاده کند. به این ترتیب تشخیص و جداسازی سوژه از پس‌زمینه بهتر انجام خواهد گرفت و برای اولین‌بار حالت پرتره به ویدئوها نیز خواهد آمد.

 

اپل مجدداً رنگ خاکسترسی فضایی را نیز اضافه می‌کند با این تفاوت که این‌بار این رنگ تیره‌تر بوده و نزدیک به رنگ مشکی است. اپل همچنین در حال آزمایش رنگ جدید نارنجی است اما احتمالاً این رنگ در ابتدای عرضه در دسترس نخواهد بود.

اپل علاوه بر این در حال کار بر روی حسگر اثر انگشت جدید تاچ آی‌دی است که نسبت به حسگرهای فعلی درون نمایشگر در گوشی‌های اندرویدی حداقل ۳۰ درصد دقت و امنیت بالاتری خواهد داشت.


گفته می‌شود با وجود فروش ضعیف آیفون 12 مینی اپل کماکان روی یک نسخه مینی از آیفون 13 نیز کار می‌کند. آیفون‌های جدید اپل سرانجام پس از چند سال تأخیر نسبت به رقبای اندرویدی به نمایشگر ۱۲۰ هرتزی ساخت سامسونگ مجهز خواهند شد.


واینباخ می‌گوید امسال خبری از آیفون بدون پورت نیست و اپل کماکان درگاه لایتنینگ را در آیفون حفظ کرده است.

به جز آیفون‌های جدید هم آی‌پد پرو جدید هیجان‌انگیزترین محصول اپل خواهد بود که تغییرات بیشتری را به خود خواهد دید.تبلیغات