گلکسی واچ 4 احتمالاً از Wear OS گوگل به‌جای تایزن استفاده خواهد کرد
آخرین مطالب
news
اپل

mylimuu | مای لیمو تکنولوژی روز دنیا

news
اپل

mylimuu | مای لیمو تکنولوژی روز دنیا

سیستم عامل تایزن سامسونگ را می‌توان دومین سیستم عامل محبوب در ساعت‌های هوشمند دانست. با این حال ظاهرا سامسونگ می‌خواهد این سیستم عامل را در گلکسی واچ 4 کنار بگذارد و به سراغ Wear OS گوگل برود.

نخستین شایعات پیرامون این موضوع در سال 2018 و پس از آن منتشر شد که سامسونگ برند گلکسی را در ساعت‌های هوشمندش به کار گرفت و عنوان Gear را کنار گذاشت.

اسفند ماه سال گذشته دوباره گزارشی در این زمینه منتشر شد و حالا گزارش دیگری منتشر شده است که نشان می‌دهد گلکسی واچ 4 سامسونگ و نسخه اکتیو آن از سیستم‌عامل Wear OS گوگل به جای تایزن استفاده خواهند کرد.

احتمال استفاده از Wear OS گوگل در گلکسی واچ 4 از کجا مشخص شده است؟

طبق مشاهدات موجود در فایل APK جدیدترین نسخه اپلیکیشن Galaxy Wearable،‌ دو کدنام Fresh و Wise در این اپلیکیشن کشف شده است که مربوط به گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ اکتیو 4 است. این دو ساعت هوشمند در اندازه 40/41 میلی‌متر و 44/45 میلی‌متر و در دو مدل بلوتوث و سلولار روانه بازار می‌شوند.

 

در این اپلیکیشن هم‌چنین یک پلاگین به نام water کشف شده است که مربوط به لایه سازگاری Wear OS سامسونگ است. در این اپلیگیشن هم‌چنین اشاره‌ای به newos یا سیستم عامل جدید کشف شده است.

همه این نشانه‌ها حاکی از آن است که گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ اکتیو 4 با سیستم عامل Wear OS گوگل روانه بازار می‌شوند. انتظار می‌رود این ساعت‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال جاری میلادی معرفی شوند.

هنوز نمی‌دانیم که چرا سامسونگ می‌خواهد تایزن را کنار بگذارد. با این حال ممکن است این تنها بخشی از همکاری بیشتر سامسونگ با گوگل و به دلیل کمبود اپلیکیشن و خدمات شخص ثالث برای سیستم عامل تایزن باشد.

بازار ابزارهای پوشیدنی هم‌چنان در حال رشد است و همین موضوع سبب شده است که سامسونگ برای افزایش حضور خود در این بازار به سراغ سیستم عامل ور او اس برود.

خبرهای منتشر شده هم‌چنین نشان می‌دهند که سامسونگ در حال توسعه گلکسی بادز 2 است که در نهایت جایگزین گلکسی بادز و گلکسی بادز پلاس خواهد شد. به هر حال باید تا رونمایی رسمی از گلکسی واچ 4 سامسونگ و گلکسی بادز 2 منتظر بمانیم.تبلیغات